חיפוש

איך מוציאים פטור ממס הכנסה עקב מחלה?

במידה ואתם חולים במחלה לא פשוטה, כרונית או סובלים ממצב בריאותי כזה או אחר שבעקבותיו אתם זכאים לפטור ממס הכנסה, חשוב מאד שתבצעו את הפעולות הנדרשות כדי להוציא את הפטור, ועדיף מוקדם מאשר מאוחר. אם אתם חולים או במצב פיזי לא פשוט לדבר יש השפעה על החיים שלכם בתחומים רבים, וכמובן גם בתחום הכלכלי.

פטור ממס הכנסה הוא זכות שעומדת לכם בתור אנשים חולים, וזה יכול להשפיע בצורה משמעותית על המשך החיים שלכם. הפטור יעזור לכם להתייצב מחדש מבחינה כספית, ויעזור לכם להמנע מכניסה למינוסים או סיכונים כלכליים אחרים. בסופו של דבר מדובר בלא מעט כסף שתחסכו, בו תוכלו להשתמש בין היתר גם לטיפול ושיקום. אז איך מוציאים פטור ממס הכנסה עקב מחלה – מדריך ממצה עם כל מה שצריך!

 

ארבעה שלבים מרכזיים בהוצאת פטור ממס הכנסה בעקבות מחלה

 

שלב ראשון – התייעצות עם אנשי מקצוע

במקרה של הוצאת פטור ממס הכנסה בעקבות מחלה חשוב מאד להתייעץ עם אנשי מקצוע שיוכלו ללוות אתכם לאורך התהליך. אנשי מקצוע העוסקים בתחום מכירים היטב את השטח ואת מורכבות הבירוקרטיה הנדרשת להוצאת הפטור. הם ידעו בדיוק מה אתם יכולים לקבל ואיך אתם יכולים לקבל זאת.

התייעצות עם איש מקצוע

שלב שני – הגשת המסמכים הנדרשים לקבלת הפטור

בשלב השני תאספו ותרכזו את כל המסמכים השונים לקבלת הפטור. תזדקקו לאישורי מחלה מרופאים מוסמכים, לאבחון מדויק בכתב של מצבכם ותתבקשו למלא טפסים לבקשת הפטור. אישור פטור ממס הכנסה אינו מאד מורכב אך חשוב להיעזר באנשי מקצוע שיעשו לכם סדר בכל המסמכים וידעו איך לבנות את התיק שלכם בצורה מקצועית.

 

שלב שלישי – הכנה לקראת הועדה הרפואית

זהו שלב חשוב שמומלץ לעשות עם אנשי המקצוע שמלווים אתכם. הועדה תקבע את אחוזי הנכות שלכם ואת אחוזי הזכאות שלכם לפטור ממס הכנסה. חשוב לדעת מה ישאלו ואיך לענות על השאלות על מנת לוודא שתקבלו את מלוא הזכויות המגיעות לכם.

 

שלב רביעי – ועדה רפואית

הוועדה תיקבע זמן קצר אחרי הגשת הבקשה וכאמור חשוב להגיע אליה מוכנים ועם כל המסמכים הנדרשים. אחרי שהוועדה תקבע את אחוזי הנכות ואת הזכאות שלכם לפטור, יכנס הפטור לתוקף תוך זמן קצר.

לסיכום, מדובר בתהליך חשוב ומשמעותי שיכול ממש להשפיע על החיים שלכם. מומלץ לעשות אותו בליווי צמוד של אנשי מקצוע מצוינים שיוודאו כי תקבלו כל מה שמגיע לכם לפי חוק. בהצלחה!

ועדה רפואית

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
מס הכנסה
מי זכאי לפטור ממס הכנסה?

פטור ממס הכנסה ניתן להכנסות מסוגים מסוימים וגם למשלמים בעלי נכות רפואית או מוגבלות בריאותית קבועה. נציג לפניכם את סוגי המשלמים שיכולים להיות זכאים לפטור

קרא עוד »