חיפוש

איך מתמודדים עם לידה שקטה?

לידה שקטה היא אובדן כואב, המותיר צלקות עמוקות בלבם של הורים רבים. לאורך מסע האבל הזה, חשוב לזכור שאתם לא חייבים להתמודד עם הכאב לבד. בכתבה זו, נתמקד בהבנת תופעת הלידה השקטה, ונכיר טכניקות וכלים שיוכלו לסייע לכם לצלוח את גלי הכאב ולמצוא נחמה.

 

צעד ראשון: לאפשר לעצמכם להתאבל

הדבר החשוב ביותר לאחר לידה שקטה הוא לאפשר לעצמכם להתאבל. אין דרך נכונה או לא נכונה להתאבל. לכל אחד תהיה חוויה אישית, וקצב האבל יהיה שונה. חשוב לתת לרגשות ביטוי, מותר לבכות, לכעוס, להרגיש אבודים וחסרי אונים. רגשות אלו טבעיים לחלוטין במצב קשה זה.

שתפו את בני משפחה וחברים קרובים בכאבכם. יש הורים, לדוגמה, שמחליטים לשתף את המסע הכואב ברשתות החברתיות כדי לעורר מודעות או כדי למנוע שאלות מיותרות. החלטה שכזו, דורשת מההורים לבחור מילים כדי לתאר את הקושי ובכך, להתמודד עם המצב.

הוּלֶדֶת

צעד שני: לתקשר ולתמוך זה בזה

לידה שקטה היא טראומה משפחתית, וחשוב לתקשר ולתמוך זה בזה כבני זוג. פנו זמן אחד לשני, שוחחו באופן פתוח וכנה, ותנו מקום לכל אחד לשתף את רגשותיו ומחשבותיו. למרות קושי, נסו להיות קשובים ונוכחים ברגע, בלי לשפוט או לנסות "לתקן".

חשוב לזכור: יש לכם שני תפקידים במצב המורכב הזה, אתם גם הורה שחווה אובדן, אבל גם בני זוג של הורה אחר שחווה אובדן. תנו לעצמכם מקום לכאוב ולהתנתק, אם צריך, אבל חשוב לשים לב לבן או בת הזוג ולראות גם אותם בקושי שלהם. הראו הבנה וחמלה כלפי רגשותיו של בן או בת הזוג, גם אם אינכם מבינים אותם במלואם.

 

צעד שלישי: לפנות לעזרה מקצועית

התמודדות עם לידה שקטה עשויה להיות מורכבת, לכן, פנו לעזרה מקצועית. ייעוץ פסיכולוגי יסייע לכם לעבד רגשות, לשפר תקשורת זוגית ולקבל החלטות לגבי עתידכם. קבוצות תמיכה להורים שחוו לידה שקטה יעניקו תחושת שייכות והבנה. זכרו, אתם לא לבד. פנו לעזרה ותקבלו כלים ותמיכה להתמודדות עם האובדן ולחוות תקווה לעתיד. אתה יכול לבקר באתר זה לקבלת עזרה מקצועית: https://www.ninbar.org.

 

צעד רביעי: טקסים ואזכורים

טקסים ואזכורים יכולים לסייע לכם להתמודד עם האובדן ולהנציח את זיכרון העובר. טקס פרידה אישי, כתיבת שיר, מכתב או סיפור, יצירת אלבום תמונות ושתילת עץ הם רק חלק מהאפשרויות העומדות בפניכם. יש הורים שנותנים צדקה לעמותות או שעוסקים בהעלאת מודעות. עשו מה שמרגיש לכם נעים ונכון.

 

צעד חמישי: להאמין בעתיד

לידה שקטה היא חוויה קשה, אך חשוב לזכור שהחיים לא נגמרים ברגע הזה. עם הזמן, הכאב יתמתן, ותוכלו ללמוד לחיות איתו. זכרו – הורים רבים עמדו בנעליים שלכם והצליחו ליצור לעצמם חיים טובים ומאושרים.

 

לסיכום

לידה שקטה היא חוויה קשה ומטלטלת אבל אפשר לצמוח ממנה. בתמיכה הדדית, בעזרה מקצועית בזמן, ניתן להתמודד עם האבל ולהצליח להמשיך הלאה לעתיד שיש בו תקווה ואושר.

לידה שקטה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא