חיפוש

ביטוח בריאות

אם נפתח לרגע את ארון התרופות הביתי שלנו, נמצא שם תרופות בסיסיות שתמיד מונחות שם, למקרה שנצטרך – אדוויל, קלבטן, סינטומיצין ודקסמול צינון. כי מי מאיתנו לא מתקרר פתאום באמצע אוגוסט? אבל מה קורה כשמדובר במשהו רציני יותר? בואו נדבר על ביטוח בריאות.

אז בואו קודם כל נבין דבר חשוב על ביטוח בריאות

לכל תושבי המדינה מסופק ביטוח בריאות ממלכתי. מה זה אומר? שמכל תלוש משכורת שלנו יורד סכום סמלי לביטוח לאומי, כדי שהמדינה תוכל לממן שירותים מסוימים הכלולים בסל הבריאות, אותם נקבל מקופות החולים. מדובר על שירותים כמו אבחון רפואי, אשפוזים ושיקומים מסוגים שונים כמו אשפוז פסיכיאטרי או שיקום פיזיותרפי, ועוד.

רוצים לחסוך בביטוחי בריאות? הכנסו לאתר https://harhabituach.co.il

נשמע מספיק ומקיף, נכון?

אבל בואו נחשוב לרגע על מקרים קצת פחות נעימים, כאלה שרואים בחדשות ולפעמים גם שומעים מהמעגלים הקרובים אלינו: אנשים שפתאום חלו בסרטן, נפגעו בתאונת דרכים, נפלו ושברו יד או רגל (או במקרה היותר גרוע – גם וגם). מפחיד לא?

בגלל שאף אחד מאיתנו לא רוצה ולא ישמח לעמוד במצבים האלו בעצמו, שווה להקדים תרופה למכה. (תרופות סבתא שכדאי להכיר) ליטרלי.

חשוב לדעת

קיימים שירותים נוספים שאינם נכללים בסל הבריאות. בשלב זה או אחר, חס וחלילה-טפו טפו טפו-מלח מים שום בצל, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו באותם מצבים, שפתאום, בלי התרעה מוקדמת, מחייבים אותנו להתמודד עם פרוצדורות רפואיות מורכבות יותר ונעימות פחות.

בהתאם, מומלץ וכדאי להרחיב את ביטוח הבריאות שאנחנו מקבלים בלפחות אחת משתי דרכים נוספות: האחת – שב"ן, שירותי בריאות נוספים, ביטוח בריאות מורחב המוצע על ידי קופות החולים למבוטחים. השניה – פוליסות ביטוח פרטיות, אותן מספקות חברות הביטוח השונות.

גם פוליסות ביטוח הבריאות המוצעות על ידי קופות החולים ועל ידי חברות הביטוח, יכולות להיות מקיפות יותר ומקיפות פחות, ולא חייבות לכלול את מירב השירותים המוצעים בביטוח הבריאות המקיף ביותר. בהתאם למערכת השיקולים שלכם וכמובן בהתחשב במצבכם הבריאותי – תוכלו לבחור את הפוליסה המתאימה לכם.

כמובן שמחירי ביטוח הבריאות משתנים מקופה לקופה ומחברת ביטוח אחת לאחרת, ומומלץ לערוך סקר שוק קטן לפני שסוגרים. אחרי הכל – לבריאות שלנו אין מחיר, אבל מי לא רוצה לחסוך כמה זוזים?

כדאי גם לדעת שביטוח הבריאות שיש לנו תקף לרוב אך ורק בארץ. לכן, אם מתוכננת לכם טיסה בקרוב – תעשו חיים ותביאו מלא מתנות! אבל לפני שתעשו צ'ק אין ותעברו למצב טיסה – זכרו להוסיף ביטוח נסיעות לחו"ל. גם בסוג ביטוח זה תוכלו לבחור את היקף הכיסוי.

והכי חשוב, בארץ או בחו"ל, תשמרו על עצמכם ותהיו בריאים, אה?

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא