חיפוש

3 השלבים הכי חשובים בתהליך השתלת שיער

נשירת שיער היא תופעה נפוצה שיכולה לקרות לשישים אחוז מהגברים וחמישים אחוז מהנשים במהלך חייהם. יש אנשים שמרגישים שלמים עם התהליך, אבל יש גם לא מעט אנשים שמסרבים לקבל את המצב שנכפה עליהם ופועלים בכדי לשנות אותו. אחת הדרכים המובילות והאפקטיביות להתמודדות עם תופעת הנשירה היא השתלת שיער, אך הפרוצדורה הזו לא מתאימה לכל אחד, ולכן חשוב להכיר לפני כן את השלבים החשובים בתהליך.

 

מהי השתלת שיער?

השתלת שיער היא תהליך רפואי מתחום הרפואה האסתטית שנועד להילחם בתופעת הנשירה על ידי הוספת שיער לאזורים קירחים או דלילים על הקרקפת של המטופל. טיפול רפואי זה נמצא בעלייה בשנים האחרונות וצובר לאט לאט תאוצה כמענה בטוח ואפקטיבי לתופעת ההתקרחות.

 

מהם השלבים שחשוב להכיר בתהליך השתלת שיער?

השתלת שיער היא פרוצדורה רפואית פשוטה יחסית, שמתאימה גם לאנשים שמצבם הרפואי הכללי ירוד בשל כך שהיא כוללת הרדמה מקומית (ולא מלאה), ואיננה מקשה על מערכות הגוף. למרות קביעה זו הטיפול לא מתאים לכל אחד, וחשוב להכיר את תנאי הסף והשלבים אותם האדם יידרש לעבור בטרם שיזכה ברעמת השיער החדשה שלו.

השלב הראשון – תנאיי הסף: למרות שניתן לבצע את הניתוח בכל שלב ועל רוב בני האדם מבחינה רפואית, ישנם מקרים בהם השתלת שיער לא תעבוד. מקרים אלו מתחלקים לשני סוגים עיקריים:

שלבי התקרחות מוקדמים: ישנם שלבים שונים להליך ההתקרחות. רוב המנתחים יעדיפו שלא לבצע את הפרוצדורה על מי שנמצא לפני השלב השלישי להתקרחות בסולם נורווד – שמתאר מצב בו הנסיגה בקו השיער נהיית בולטת ומקבלת דפוס אופייני של התקרחות גברים. הסיבה להימנעות היא קיומן של חלופות פחות פולשניות ואפקטיביות לא פחות.

נשירה יציבה: מכיוון שפרוצדורת השתלת השיער כוללת בתוכה השתלה של תאי שיער חזקים באזורים בהם זקיקי השערה חלשים יותר, התהליך לא מתאים למי שעובר תהליך התקרחות גברית טיפוסית (אלופציה אנדרוגנית) – תופעה בה נשירת השיער נגרמת בשל רגישות יתר להורמון DHT, ולא בשל חוזקת זקיקי השיער באזור המקריח.

השלב השני – הפרוצדורה עצמה: לא כל מי שמעוניין לעבור השתלת שיער יודע בהכרח במה כרוך התהליך. זה חשוב מאוד להבין את הפרוצדורה עצמה לפני החלטה לבצעה, וזאת בכדי לוודא שאתם מבינים מה היא כוללת.

באופן כללי חשוב מאוד לדעת, כפי שכבר ציינו לעיל – שהתהליך כולל השתלה של זקיקי שערה מאזור אחד בראש (בדרך כלל העורף או הצדדים) לאזור המקריח. הליך זה כולל הוצאה של זקיקי השיער בעזרת חתכים מיקרוסקופים באזור זקיק השערה, והחדרה לקרקפת בהליך דומה.

השלב השלישי – תהליך ההחלמה: חשוב לציין שתהליך ההחלמה אינו מיידי וכולל בתוכו תקופה יחסית קצרה של תופעות לוואי כגון אדמומיות, נפיחות וכאבים.

 

לסיכום:

הליך להשתלת שיער הוא הליך בטוח ופשוט יחסית, אבל זה עדיין לא אומר שאין דברים שחשוב לברר לפניו.

גבר בוגר

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
5 טיפים שיעזרו לכם לרדת במשקל
5 טיפים שיעזרו לכם לרדת במשקל

במאמץ לירידה במשקל ושיפור את הבריאות הכללית, חשוב להתמקד בשילוב של פעילות גופנית, תזונה בריאה, ניהול סטרס ותמיכה באמצעות תוספי תזונה מתאימים. הנה חמישה טיפים

קרא עוד »
קוסמטיקה טבעית
קוסמטיקה טבעית לעור נוטה לאקנה

אנשים רבים הסובלים מאקנה מעוניינים בשימוש במוצרים קוסמטיים לשיפור מראה העור, אך רבים מן המוצרים הקוסמטיים מכילים חומרים משמרים אגרסיביים שמזיקים לעור לטווח הארוך. למרבה

קרא עוד »
טיפול קוסמטי
4 טיפולי יופי פופולריים

  הטכנולוגיה המתקדמת הגיעה גם אל תחום טיפולי היופי. עובדה זו גורמת לנשים וגברים לבדוק מידי פעם מהם טיפולי היופי הפופולאריים שיאפשרו להם להיות חלק

קרא עוד »