חיפוש

מה תפקידו של הפסיכולוג החינוכי לילדים?

הפסיכולוגיה החינוכית שמה לה למטרה להבין ולפענח את תהליכי הלמידה של ילדים ומבוגרים כדי לנסות ולהבין כיצד ניתן לאתר, לאבחן ולזהות קשיים. תפקידו של הפסיכולוג החינוכי לסייע לילד לחזק ולשפר את יכולותיו באמצעות תוכניות לימודים מותאמות, עזרי לימוד, הדרכת הורים ומורים ועוד. בפורטל אידקידס תוכלו למצוא פסיכולוגיים חינוכיים קרובים לביתכם, להתייעץ ולטפל ולהביא להישגים והצלחה. 

 

פסיכולוג חינוכי

כאשר הילד, או המורים שלו, מתלוננים על קושי מסויים ללמוד בכיתה, ייתכן ויש לו קשיי למידה. קשיי למידה הינם תחום רחב מאד אשר מגיע לעיתים על רקע אורגני ולעיתים על רקע רגשי. פסיכולוג חינוכי לילדים יוכל לסייע לכם לאבחן את ילדכם בצורה מיטבית ולהעניק לכם את הכלים דרכו ניתן יהיה לעזור לילד להשתלב בהצלחה בכיתה ולהבין טוב יותר את החומר הנלמד.

פסיכולוג לילדים

אינדקידס – כל מה שאתם צריכים תחת קורת גג אחת

פורטל אינדקידס הוקם במטרה להנגיש בצורה נוחה וקלה את הפניה לאנשי מקצוע ומטפלים הגרים בסמיכות אליכם ובכך ליצור קהילה מטפלת שנותנת מענה רחב לאספקטים שונים בתחום גידול הילדים, הפרעות קשב וריכוז, בעיות רגשיות, קשיים ומוגבלויות ועוד. עם אינדקידס קל כל כך למצוא מטפלים ואנשי מקצוע ולקרוא המלצות אודותיהם לפני שתחליטו לבחור מי ילווה את ילדיכם בדרכו אל ההצלחה.

 

כיצד יכול פסיכולוג חינוכי לסייע לילדכם?

הפסיכולוגיה החינוכית היא אחד התחומים החשובים בעולם הפסיכולוגיה, לאורך השנים נצבר ידע והבנה רבים לגבי כיצד ילדים ( וגם מבוגרים ) קולטים ומעבדים מידע ומעבירים אותי לידי יישום. בעקבות מסקנות וממצאים שונים נכתבו תוכניות למידה יעילות יותר, חוויתיות יותר ומעניינות יותר כדי להעצים את התלמידים במערכת החינוך ולאפשר להם ללמוד באופן מיטבי ולתת להם קרקע בטוחה יותר לעמוד עליה מבחינה רגשית. להלן הדרכים השונות שבהם פסיכולוג ילדים יכול לסייע לילדיכם במקרה של קושי לימודי:

  1. אבחון מדוייק – תחילה יש לבחון האם הקושי הלימודי נובע מהמצב הרגשי שהילד נתון בו, הבטחון העצמי והדימוי העצמי שלו, מידת ההתאמה שלו למסגרת החינוכית, קשיים אורגניים או לקויות שונות ועוד.
  2. בניית תוכנית טיפולית –הטיפולית יכולה לכלול טיפולים רגשיים ומעצימים שיאפשרו לילד להעלות את רמת הבטחון והדימוי העצמי, לבטוח ביכולותיו, לשפר את המיומנויות החברתיות שלו ולגלות את נקודות החוזק שלו ולאמן את כישורי הלמידה שלו.
  3. הדרכת הורים ומורים – מטרתה בניית מעטפת מחזקת ותומכת בתוך בית הספר ומחוצה לו, להנגיש לו את חומר הלימוד בצורה שמתאימה לו יותר ולהעניק לו בטחון.

 

אינדקידס – פשוט לטפל

עם אינדקידס קל כל כך למצוא אנשי מקצוע ומטפלים סמוך למקום מגוריכם, כל המטפלים במקום אחד תחת קורת גג אחת עם המלצות מהורים אחרים כדי שתוכלו להתחיל לטפל ולראות תוצאות מרשימות והישגים גבוהים ולהצליח בגדול.

פסיכולוג לילדים

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא