חיפוש

ניתוח לסת עליונה – מתי צריך ואיך מתבצע התהליך?

ניתוח לסת עליונה היא ניתוח שנעשה בקרב אנשים הסובלים מבעית יישור בלסתות. למעשה מדובר במצב בו הלסת העליונה אינה מיושרת עם הלסת התחתונה, או במצב בו השיניים בשתי הלסתות אינן מתואמות בקו ישר. מקרים כאלה עלולים להיות חמורים עד כדי מצב שבו לא ניתן לסגור את הפה בצורה הולמת. אם אתם זקוקים לניתוח לסת עליונה – הגעתם למאמר הנכון, כאן נעשה לכם סדר בכל מה שאתם צריכים לדעת. מתחילים!

 

איפה מומלץ לעשות ניתוח לסת עליונה היום?

נתחיל באחת השאלות הכי מעניינות – איפה כדאי לעשות ניתוח כזה. מכיוון שמדובר בניתוח לא פשוט חשוב לבחור במקום מקצועי ומעולה לעבור את הניתוח. חשוב להרגיש שאתם בידיים טובות ומיומנות ושהניתוח יעבור חלק ככל הניתן. אנשים רבים בוחרים היום לעשות את הניתוח בחול.

טיפולי שיניים בחול זו אופציה מצוינת הן מבחינת מחיר והן מבחינת מקצועיות, אך חשוב לדעת איך למצוא מרפאה טובה ורופאים מומחים בחוץ לארץ. כיום יש חברות ישראליות מעולות שעושות איתכם את התהליך, אל תתפשרו על התהליך, השיניים שלכם חשובות!

 

איך יודעים שצריך ניתוח לסת עליונה?

אחת הדרכים הטובות ביותר לדעת היא שיש צורך לעבור ניתוח לסת עליונה היא דרך העובדה שיש בעיית עיוות ניכרת לעין היכולה להחמיר עם השנים. אם במבט מלפנים או מהפרופיל הלסת העליונה בולטת או שקועה ברמה חריגה – אתם בוודאי זקוקים לניתוח שאף ישפר את חייכם בצורה משמעותית. הניתוח יהיה שיפור אסתטי אך לא רק.

הבעיה הזו יכולה להשפיע גם על מערכת הנשימה ופעולת הלעיסה – ניתוח מקצועי פותר את כל אלה.  במצבים מסוימים יכול להיות שהמצב לפני הניתוח יגרום לכם לכאבים חוזרים ונשנים חזקים יותר או פחות. אין סיבה לסבול מכאבים כרוניים כאשר יש כיום פתרון זמין ומצוין בצורת ניתוח. בנוסף, לעיתים כתוצאה מהעיוות בלסת העליונה יווצר מצב של שחיקת שיניים, זהו מצב בעייתי ביותר ועדיף לא להגיע אליו ולהקדים תרופה למכה.

ניתוח בלסת עליונה

 איך מתבצע ההליך?

שלב ראשון פגישת יעוץ ותכנון

ראשית תעברו סדרת בדיקות וצילומי שיובילו לתכנון הניתוח. את התכנון מבצע הרופא המנתח כמובן ובפגישה לפני הוא מרכיב אתכם תוכנית עבודה מקיפה. פגישת היעוץ והתכנון מאד חשובה ומאפשרת לכם לשאול כל שאלה, כולל בנוגע להחלמה.

 

שלב שני התחלת הניתוח

בשלב זה מתבצע חיטוי האזור והרופא המנתח מבצע חתך אחד או יותר בהתאם לתוכנית הניתוח.

 

שלב שלישי

ניסור הלסת העליונה באמצעות שימוש במסורית קטנה. שלב קריטי וחשוב ודורשת עדינות ומקצועיות של רופא מנוסה.

 

שלב רביעי

הנעת הלסת וקיבועה במיקום החדש. במקרים מסוימים בהתאם לתוכנית הראשונית של הניתוח יתכן שתתבצע גם השתלה חלקית של עצם או רקמה תת לסתית. לסיכום בעיית לסתות יכולה להיות בעיה מאד מציקה המשפיעה בצורה משמעותית על אורח החיים שלכם. אם אתם סובלים מבעיה כזו טפלו בה בהקדם ואפשרו לעצמכם הקלה משמעותית ושיפור אסתטי חשוב. בהצלחה!

כִּירוּרגִיָה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא