חיפוש

נתפסתם עם סמים בצבא? ככה תיחלצו מכלא צבאי

בשנים האחרונות יותר ויותר חיילים נשפטים בגין עבירות סמים בתוך הצבא. בין אם מדובר על אישום מוצדק ובין אם מצאתם את עצמכם נאשמים שלא בצד בעבירות סמים בצבא, הדבר החשוב ביותר הוא למצוא לעצמכם עורך דין מנוסה שיוכל להוציא אתכם מהבור אליו נקלעתם. כאן נעזור לכם להבין את כל מה שחשוב לדעת על עבירות סמים בצבא והדרך להינצל מהעונש. 

 

עבירות סמים בצבא

בעוד שמערכת המשפט האזרחית נמצאת במגמה של הקלה על עברייני סמים, דווקא בצבא חומרת העונשים הולכת ועולה. הסיבה לכך היא הסיכון הרב שיש בנטילת סמים בתוך המסגרת הצבאית, מה שעלול כמובן להוביל לדברים חמורים אף יותר.

זו הסיבה שאם אתם נאשמים בעבירות סמים בצבא, הדבר החשוב ביותר הוא למצוא עורך דין צבאי תותח שיוכל לסייע לכם בהליך המשפטי. העונשים שיכולים להיות מוטלים עליכם בגין החזקה של סמים הם מגוונים, ובראש ובראשונה ניצבת בפניכם הסכנה של כלא צבאי.

 

כלא צבאי

כלא צבאי הוא העונש המרכזי שאותו מקבלים חיילים על החזקת סמים. מלבד הקושי הרב שיש בשהייה בכלא צבאי, סביר מדובר על תקופה שבה השירות שלכם לא נספר, כך שתצטרכו להשלים אותה לאחר שתצאו מהכלא. הכלא גם עלול להוביל להעברה שלכם ליחידה אחרת, כיון שיש יחידות שבהן לא ירצו לקבל חזרה חיילים שריצו תקופת כליאה, במיוחד אם מדובר על תקופה ממושכת.

כלא צבאי

למה חשוב לקחת עורך דין

הדבר החשוב שצריך להבין ביחס לעבירות סמים בצבא, ובאופן כללי לעבירות בצבא הוא שאתם לא הולכים להישפט בצורה המקובלת באזרחות. הליך החקירה כמו גם הליך הגשת כתב האישום נגדכם נעשים כולם בתוך המערכת הצבאית, ולכן חשוב שתהיה לכם הגנה מתאימה. עורך דין צבאי הוא מי שמכיר את המערכת הזו בצורה עמוקה, ויוכל לנווט אתכם לחוף מבטחים מחוץ לכלא הצבאי.

 

מה לעשות במידה ונתפסתי עם סמים בצבא

בניגוד למערכת אכיפת החוק באזרחות, בצבא נעשים מאמצים אקטיביים לגלות מי מסתובב עם סמים. מלבד החומרים עצמם, כל כלים שנועדו לשימוש בסמים אסורים בהחזקה, והמשטרה הצבאית עורכת פשיטות פתע כדי לגלות את החיילים שמחזיקים באותם כלים או בסמים עצמם.

אם משטרה הצבאית תפסה אתכם ואתם נחקרים בעקבות החזקה של חומר או כלי אסור, פנו קודם כל לייעוץ אצל עורך דין צבאי. עורך הדין יסביר לכם מהי הדרך הנכונה להתנהל בחקירה, כדי למנוע מצב שבו אתם אומרים דברים שיכולים לשמש נגדכם בהמשך הדרך. לאחר מכן הפרקליטות הצבאית תחליט האם להגיש נגדכם כתב אישום על בסיס חומרי החקירה, ומשם עורך הדין ינהל את התיק.

 

לסיכום

הצבא מתייחס בצורה חמורה ביותר לעבירות סמים. אם נתפסתם עם סמים אתם עלולים להיכנס למאסר ולכן חשוב לקבל שירות של עורך דין צבאי שיוכל להוציא אתכם בשלום.

מה לעשות במידה ונתפסתי עם סמים בצבא

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא