חיפוש

אתם יושבים מול מחשב כל היום? כך תוודאו שהעמדה שלכם ארגונומית

למרות שישיבה ממושכת מול המחשב הפכה לחלק בלתי נפרד מהשגרה שלנו, חשוב להקפיד על עמדת ישיבה ארגונומית כדי למנוע בעיות בריאותיות ולשפר את הנוחות והיעילות שלנו. בואו נדבר על איך לדאוג לעמדת ישיבה נכונה ונספק טיפים שימושיים ליישום בחיי היומיום.

 

עמדה נוחה ומסודרת

כאשר אנו יושבים מול המחשב לאורך זמן, עלולים להופיע כאבים ואי נוחות בגב, בצוואר, בכתפיים ובפרקי הידיים. ישיבה ממושכת במנח לא נכון יכולה להוביל להופעת בעיות אורתופדיות, כגון כאבי גב תחתון, צוואר תפוס ודלקות בגידים. בנוסף, עמדת ישיבה לא תקינה עלולה לגרום לעייפות מהירה יותר, לירידה בריכוז ולפגיעה בפרודוקטיביות שלנו. לכן, חשוב מאוד להקפיד על עמדה ארגונומית נכונה בכל פעם שאנו יושבים מול המחשב.

גבר בצוואר נוקשה

עקרונות לעמדת ישיבה ארגונומית

  1. כוונון גובה הכיסא – שבו עם כפות הרגליים מונחות היטב על הרצפה, כאשר הירכיים מקבילות לרצפה או מעט גבוהות יותר. אם יש צורך, השתמשו בהדום רגליים.
  2. מרחק ממסך המחשב – המסך צריך להיות ממוקם במרחק של בערך זרוע אחת ישרה מהעיניים, כאשר החלק העליון של המסך בגובה העיניים או מעט מתחתיו.
  3. זווית המסך – הטו את המסך כך שיהיה ניצב לקו הראייה שלכם, על מנת להפחית מאמץ בצוואר.
  4. מיקום המקלדת והעכבר – הניחו את המקלדת והעכבר קרוב לגוף, כך שהמרפקים יהיו כפופים בזווית של כ-90 מעלות. השתמשו בתומכי פרק כף היד במידת הצורך.
  5. תמיכה לגב התחתון – וודאו שיש תמיכה נאותה לגב התחתון. השתמשו בכרית איכותית כמו כרית ויסקו ג’ל לישיבה נוחה או בתמיכה מותנית אם הכיסא אינו מספק תמיכה מספקת.
  6. מנח הכתפיים – שמרו על כתפיים רפויות ומרפקים צמודים לגוף. הימנעו ממתיחת הזרועות קדימה או הצידה לפרקי זמן ממושכים.
  7. הפסקות ותרגילים – קומו והתמתחו מדי 30-60 דקות. בצעו תרגילים קלים לצוואר, לכתפיים ולפרקי הידיים כדי להפחית מתח ועומס.

 

טיפים נוספים לשיפור העמדה

השתמשו בעמדת עבודה מתכווננת המאפשרת לכם לשבת או לעמוד לסירוגין. וודאו שהתאורה בחדר מספקת ואינה יוצרת בוהק על המסך. השתמשו במשקפיים או בעדשות מגע המתאימות לראייה למרחק של מסך המחשב. בחרו בכיסא מחשב ארגונומי, עם גב נוח ומסעדי זרועות מתכווננים. שלבו הליכות קצרות ותנועה במהלך היום, כדי לאזן את הישיבה הממושכת.

 

לסיכום

ישיבה ממושכת מול מחשב עלולה לגרום לכאבים לאורך הגוף, בעיות בריאותיות ואי נוחות, אך על ידי יישום כמה כללים חשובים בכדי לייצר עמדה ארגונומית והקפדה על הרגלים נכונים, נוכל להפחית משמעותית את הסיכון ולשפר את הנוחות והיעילות שלנו. בנוסף, הקפדה על הפסקות, תרגילים ותנועה לאורך היום תסייע בשמירה על בריאות הגוף והנפש. זכרו, קחו את הזמן לדאוג לעצמכם ולעמדת הישיבה שלכם – זו השקעה שתשתלם לכם בטווח הארוך.

אישה יושבת בצורה ארגונומית

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא