חיפוש

 10 דרכים בהן שמנים אתריים יכולים לשפר את חייך

המודעות לרפואה אלטרנטיבית גוברת בשנים האחרונות. הרצון להגיע לאיזון גופני באופן טבעי, תוך הימנעות משימוש בחומרים כימיים, מחלחל אל הלבבות.

כתוצאה משינויים אלה עולה הפופולריות של מוצרי הרפואה האלטרנטיבית, ושמנים אתריים ביניהם.

סקרנים לגלות מה שמנים אתריים מעניקים לגוף ולנפש? ולמה כדאי לכל אחד להשתמש בהם? הכל בכתבה הבאה.

 

10 היתרונות הבולטים ביותר לשימוש בשמנים אתריים

  1. הריח שמופק מהשמנים האתריים לאחר שמחממים אותם מעניק שלווה פנימית. מחקרים מראים כי לחוש הריח יש השפעה רבה על האדם, וכשמדובר בריח טוב התוצאה היא חיובית ומרגיעה. מומלץ לרכוש מבער וכן גם שמנים אתריים ולהעניק לעצמכם שלווה פנימית.
  2. לשמנים אתריים אין יכולת להזיק לאדם כיוון שהם מופקים מחומרים טבעיים. היות והם לא מזיקים מומלץ לכל אחד לבחון את ההשפעה שלהם עליו.
  3. השימוש בשמנים אתריים היה בולט מאוד בתרבויות קדומות ויוחסו לו סגולות רפואיות רבות. שמנים אתריים מסוימים מסייעים לשיכוך כאבים, למשל שמן עץ התה.
  4. אם הצטננתם או התקררתם, פכי שקורה לעיתים קרובות, תוכלו להשתמש בשמנים אתריים על מנת לזרז את הריפוי.
  5. מוכח כי שימוש בשמנים אתריים מועיל למערכת החיסונית.
  6. שמנים רבים הם אנטי פטרייתיים, למשל שמן התפוז. אזורים בקטריאליים מסבים חוסר נוחות וכאב וחשוב לטפל בהם בהקדם. השימוש בשמנים אתריים מומלץ מאוד לשם כך.
  7. יש לילדים שלכם כינים? תוכלו להשתמש בשמנים שדוחים את הכינים, כמו שמן הרוזמרין. הבריאות של הילדים שלכם צריכה להיות מעל הכל, לכן כדאי שתשתמשו בחומרים טבעיים כשמדובר בהם.
  8. שמנים אתריים מסוימים מועילים לתחושת שמחה וחיוניות. אם אתם מרגישים מעט רדומים ומדוכדכים, תוכלו להבעיר את המבער ולהתמלא באנרגיות חדשות.
  9. עיסוי בשמנים אתריים מועיל להתכווצויות וכאבי שרירים. התכווצויות נובעות מלחץ או מאמץ גופני רב והן גורמות לסבל רב. הדבר הנכון ביותר לעשות אם יש לכם התכווצות הוא להשתמש בכוחות של שמנים אתריים טבעיים.
  10. שמנים אתריים מועילים לפינוי רעלים מהגוף. בחיים המודרניים מתקבצים בגופינו רעלים רבים. ארומתרפיה נותנת תשובה לרעלים אלה – היא מנקה אותם ומחזקת את הגוף שלכם.

 

איך משתמשים בשמנים אתריים?

ניתן להשתמש בשמנים במספר דרכים – מבער, עיסוי, הוספת שמנים לאמבט, אינהלציה ורטייה. כל אחת מהדרכים יעילה מאוד, מצאו את הדרך שטובה לכם והתחילו להשתמש בשמנים אתריים! אנשים רבים מעידים כי ארומתרפיה שפרה את בריאותם הגופנית והנפשית באופן משמעותי.

 

סיכום

ארומתרפיה היא תחום רחב ועשיר שמחקרים רבים מראים את יעילותו. גם אם אתם לא חובבי רפואה אלטרנטיבית, כדאי לכם להתנסות בשימוש בשמנים אתריים כי זה  בטוח לא יפגע בכם. לשמנים סגולות רבות הן מבחינה גופנית והן מבחינה נפשית. כיום ניתן לרכוש שמנים בקלות וביעילות באופן דיגיטלי, אז למה אתם מחכים?

 

מוצרי בריאות

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא