חיפוש

ההורים מתבגרים? כך תעזרו להם לשמור על שגרת חיים בריאה

ההורים שלכם מזדקנים. זוהי דרך הטבע – לצערנו או למזלנו. אולם, האם שמתם לב לשינויים כלשהם בפעילויות היומיומיות או בבילויים שלהם? כמובן, זה רק טבעי שככל שאנשים מתבגרים, הם יתאימו את הלו"ז החברתי שלהם וכן את שגרת האימון הגופני לצרכים הפיזיים החדשים. כאבים כרוניים, פציעות ומחלות יכולים למבוגרים שפעם היו פעילים להיות פחות אקטיביים בשנותיהם הבוגרות.

עם זאת, יש לזכור – מבוגרים פעילים הם מבוגרים בריאים ומאושרים. מחקרים הוכיחו זאת שוב ושוב, אבל למרבה הצער, זה עדיין יכול להיראות בלתי אפשרי לשדל את ההורה שלך לצאת מהבית על מנת לבקר חבר או לטיול נעים באוויר הצח. אז, איך ניתן לעזור ולשכנע את הורי גיל הזהב להישאר פעילים? קראו את המאמר הבא לעצות מן הלב.

 

שיחה מלב אל לב – לפעמים, זה כל מה שצריך

זו העצה הראשונה שלנו. נסו לדון עם ההורים שלכם על יתרונותיה של הפעילות הגופנית בשגרת היומיום שלהם. ספרו להם כיצד ספורט יעזור להם בתפקודים הקוגניטיביים, בהעלאת המורל ומצב הרוח, בשיפור הנראות והתחושה הכללית וכן בכל הקשור למניעת נפילות.

בתוך ליבם, הם יודעים זאת – הם פשוט צריכים לשמוע את זה מאדם שהם אוהבים. בשיחה, חשבו יחד על פעילויות מהנות שאהבתם לעשות יחד – או שהם היו עושים בנפרד כשהם היו צעירים. בדקו אם חברים שלהם מתאמנים באיזושהי מסגרת או הולכים למתנ"ס השכונתי.

שיחה מלב אל לב - לפעמים, זה כל מה שצריך 

צאו יחד לטיול בשכונה – או אפילו לבית קפה נחמד

בביקורכם הבא את ההורים, צאו יחד לטיול בשכונה או בשמורת טבע. טיול קליל (אל תקחו אותם לטפס על הרים) הוא דרך נפלאה לשמור על כושר ועל הדרך לנשום אוויר צח. אנחנו בטוחים שיהיה לכם כיף יחד – עד כדי כך, שאולי אפילו תהפכו זאת למסורת חדשה.

גם לצאת לבית קפה זו אופציה נחמדה – בעיקר אם בית הקפה מעט מרוחק מהבית. כמו כן, אתם יכולים להזמין לדייט הקפה שלכם מכר או חבר ישן של ההורה – ולהקשיב להעלאת הזכרונות המבורכת והמרתקת שלהם יחד. אם לחבר יש קושי להגיע לבית הקפה, הציע להזמין לו מונית או אפילו להסיע אותו.

צאו יחד לטיול בשכונה - או אפילו לבית קפה נחמד

מצאו מסגרות המספקות תוכניות אימונים מיוחדות לבני הגיל השלישי

מתנ"סים, חדרי כושר מסוימים וקופות חולים כוללים תכניות כושר מיוחדות למבוגרים. מצאו מקום כזה, ובכך תעודדו את ההורים שלכם לעסוק בפעילות גופנית. אתם יכולים להיכנס יחד לאינטרנט, לבדוק ולקרוא על האופציות הקיימות בעירכם.

ואפילו יותר טוב – הכירו להם את המרכז לשיפור התפקוד. מדובר במרכז ייחודי וחדשני, שחרט על דגלו להפוך את אוכלוסיית הגיל השלישי בישראל לפעילה יותר. המרכז פיתח שיטה ייחודית, הכוללת אבחון וכתיבת תכנית אימונים ייחודית וכן התאמת סוללת מומחים ייחודית לכל קשיש – כדי להביאו לבריאות מקסימלית.

ההורים מתבגרים כך תעזרו להם לשמור על שגרת חיים בריאה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא