חיפוש

שיקום הפה – כל המידע במקום אחד

השתלות שיניים במסגרת שיקום הפה מהוות בשורה של ממש בעבור מטופלים רבים, וזאת בשל העובדה כי מדובר בפיתוחים חדשניים אשר מאפשרים לבצע שיקום פה מלא בפעם אחת. כל המידע אודות שיקום פה – במדריך הבא.

 

כיצד בונים תוכנית טיפול לשיקום פה?

שיקום פה הוא בבסיסו ההתמחות ברפואת שיניים אשר מקבצת את כל הידע הדרוש, לצורך בניית תוכנית טיפול בעבור מטופלים אשר להם חסר בשיניים או ברקמות. לכן, בעידן המודרני ועם ההתפתחות של עולם רפואת השיניים ניתן לראות כיצד מומחים לשיקום פה מציעים תוכנית טיפול של שיקום פה, בהתאם להיקף האובדן של השיניים. אנו שומעים לא מעט בתקשורת אודות שיטות השתלה שונות, ואנו כבר יודעים כי אנשים נמשכים לתוך הפרסומים ונותרים מבולבלים. חשוב לזכור כי כל מקרה הוא לגופו של עניין, וברגע שמומחה לשיקום פה החליט על תוכנית טיפול מסוימת, כך תיבחר סוג ההשתלה אשר תיקבע.

 

מהם הפרמטרים אשר נלקחים בחשבון בתהליך של שיקום פה?

כאמור, שיקום פה חייב להתבצע באמצעות רופא שיניים בתל אביב אשר הוא מומחה לשיקום פה. כאשר מגיעים לפגישת ייעוץ, הרופא ייבחן את הפרמטרים הבאים: כמות אובדן שן/עצם, היקף האובדן, ההשפעה על תמיכת הרקמות הקשות/רכות וכו'. באמצעות אמצעים טכנולוגיים ניתן לייצר הדמיה של מבנה הפה והלסת, ובהתאם לכך לבנות את תוכנית הטיפול מבחינה כירורגית באמצעות שתלים או שיטות טיפוליות נוספות. כאשר מקבלים תוכנית שיקומית חשוב לבדוק אודות שיקום זמני, וזאת לאור העובדה כי מדובר בהדמיה אשר משרתת את המטופל/ת לצורך הבנה של מראה הפה, לאחר תהליך השיקום. בנוסף, מדובר בתקופה אשר מאפשרת לשנות את תוכנית הטיפול – וזאת בשל מצבים נפוצים כמו דחייה של השתלים, ולכן במצבים כאלו צריך לשנות את הייעוד. שיקום זמני הוא שלב הפיך של הטיפול, ולכן הוא עוזר למטופל/ת להסתגל לקראת השיקום הקבוע אשר אותו לא ניתן לשנות בשום שלב.

 

האם עדיף לבחור בשיניים תותבות במקום בהשתלת שיניים?

אחת האופציות הטובות ביותר בעבור מטופלים היא אופציה של שיניים תותבות. שיניים תותבות הן אפקטיביות ברגע שיש חוסרים בלסת עצמה (לדוגמא עקב מחלת חניכיים) וכתוצאה מכך נוצר נפח גדול מאוד של עצם אשר נספג ונעלם. בעקבות כך, השפתיים או הלחיים מתכנסים פנימה ולכן המראה של המטופל/ת הופך למבוגר יותר. בשיקום קבוע מיקום השתל לא יכול להיות במקום שאין בו עצם, ולכן כל הנפח אשר אבד ניתן לשחזור באמצעות תותבת אותה ניתן להבריג או באמצעות אמצעי תמיכה מכני. בכל המצבים הללו התותבת יכולה להוסיף חומר אקרילי אשר משפר באופן משמעותי את מראה הפה והלסת, ועל כן מומלץ לבדוק את האופציה הזו בעת פגישת הייעוץ וקביעת תוכנית הטיפול, לצורך תהליך שיקום פה.

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
שתלים
"העמסה מיידית": על מה מדובר?

העמסה מיידית הוא הליך כירורגי חדשני שחולל מהפיכה בתחום רפואת השיניים. ההליך מציע פתרון מידי וארוך טווח לחוסר בשיניים. באופן מסורתי, טיפול השתלת שיניים מתבצע

קרא עוד »
שתלים
איך מתאימים שתלים לשיניים?

התאמה של שתלים לשיניים הייתה נחשבת עד לפני כמה שנים להליך מסובך מאוד. היום המצב שונה. שכן, ההתפתחות של הטכנולוגיה והמחשוב המתקדם הפכו אותו לפשוט

קרא עוד »