חיפוש

5 תרופות טבעיות שיסייעו לכם להיפטר מליחה

ליחה היא תופעה נפוצה ומציקה והיא יכולה להיגרם ממגוון גדול של סיבות. בין אם זו תופעת לוואי של אלרגיה עונתית ובין אם שאריות של שפעת או דלקת ריאות  – צריך לטפל בנושא. לצד תרופות קונבנציונליות עם תופעות לואי שונות, יש גם מוצרים טבעיים לטיפול בליחה.  אם אתם מעדיפים את הבחירה הטבעית, יש לנו חמש הצעות בשבילכם

 

ליחה

ליחה זהו שמה של ההפרשה הנוזלית שמצפה את דרכי הנשימה. הליחה חיונית לתפקוד תקין של הריאות, והיא נועדה להגן על האיברים מפני זיהומים שונים. במקרים בהם יש מחלה שקשורה בדרכי הנשימה כמו מחלות חורף, אסטמה, אלרגיות עונתיות, חשיפה לזיהום או לעשן, הגוף מייצר כמות גדולה מדי של ליחה בגרון שהופכת עד מהרה להיות גורם מטריד. קבלו 5 דרכי טיפול טבעיות לליחה:

 

1. מים ואדים

שתייה מספקת של מים היא חלק חשוב מאוד בהגנה על הבריאות שלנו. בין השאר, שתיית מים מדללת את הליחה והופכת את הסילוק שלה לקל יותר. גם שאיפה של אדי מים יכולה לסייע בהסרת הליחה ובהחלמה מהירה יותר של המצב הדלקתי.

 

2. מריחת שמן

שמנים אתריים מסוימים עשויים להקל על הנשימה וגם לסייע לגוף בסילוק הליחה העודפת. שמנים אנטי דלקתיים שמסייעים לנשימה כמו אקליפטוס, תימין או נענע, יכולים לעזור גם על ידי שאיפת אדים עם כמה טיפות שמן, וגם על ידי מריחה של השמן על החזה ועל הגב, תוך כדי עיסוי עדין.

שמן אקליפטוס

3. תמיסת מלח

פתרון טבעי נוסף שיכול לעזור לכם להיפטר ממצב של עודף ליחה הוא שתייה של תמיסת מלח שעשויה לעזור בספיגת הנוזלים העודפים. כפית אחת של מלח בתוך כוס של מים חמימים, זה כל מה שתצטרכו, ובשלב הזה תוכלו לבחור בין שטיפה של האף ושל הגרון לבין גרגור שיכול לסייע גם לכאבים בגרון.

 

4. דבש

דבש הוא הממתיק של הטבע אבל הוא גם בעל עוצמות ריפוי עוצמתיות. דבש הוא חומר אנטי בקטריאלי ואנטי דלקתי, וכפית דבש, פעמיים או שלוש ביום תעזור להילחם בזיהומים, להרגיע את הכאב, לעזור בריפוי הדלקת, וכמובן לסייע בסילוק הליחה העודפת. גם שתייה חמה של תה ממותק בדבש תועיל נגד הליחה.

 

5. ג'ינג'ר

ג'ינג'ר הוא שורש שמוכר היטב לכל מי שעוסק ברפואה טבעית משום שיש לו שפע של שימושים. ג'ינג'ר טרי מסייע ביעילות הרבה ביותר, אבל גם תה ג'ינג'ר או ג'ינג'ר מסוכר יעזרו. בניגוד לשאר התרופות שהזכרנו, הג'ינג'ר לא מסייע בדילול או בסילוק הליחה אלא תורם להרגעת הריריות והפחתת ייצור הליחה.

 

לסיכום

ליחה יכולה להיות תופעה מציקה והיא תמיד מגיעה יחד עם תופעות נוספות. אם אתם סובלים מליחה ומעוניינים בטיפול טבעי, תוכלו לנסות את אחת האפשרויות, אבל זכרו כי החמרה של התסמינים מחייבת ביקורת של רופא.

תה ג'ינג'ר

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא