חיפוש

בריאות הנפש: למה חשוב להכיר את עצמכם ואת הצרכים שלכם בקשר זוגי

זוגיות היא אחד הדברים המורכבים והנפלאים ביותר שיש בחיים. כשאנחנו לומדים איך לחיות בתוך זוגיות נכונה המתאימה לנו בדיוק, אנחנו חווים את החיים בצורה קלילה יותר, הבטחון העצמי שלנו עולה וכל שאר התחומים בחיים שלנו גדלים ומתרחבים אף הם. לכן חשוב מאד להשקיע בבניית מערכת יחסים טובה וגם בחקר עצמי מה נכון לי ולמה? 

 

הקשר בין בריאות הנפש לבין זוגיות

פסיכולוג מאד חכם אמר פעם: ״אנחנו נפגעים בקשר וניצלים בקשר״ כלומר קשרים אנושיים הם דבר מאד מורכב וההשפעה שלהם עלינו היא אדירה. החל מהרגע שאנחנו נולדים, אנחנו יוצרים קשר. בני אדם הם יצורים מאד היקשרותיים והקשרים שיש לנו בחיים משפיעים עלינו בצורה משמעותית.

האופן שבו גדלנו, הקשרים שהיו לנו עם ההורים שלנו, הזוגיות שראינו בבית – כל אלה משפיעים לאין שיעור על החוויה הזוגית שלנו. כך לדוגמא, אם ראינו בבית זוגיות מתפקדת – יהיה לנו קל יותר לחיות בזוגיות בריאה.

לעיתים לאנשים יש צרכים פחות מקובלים, למעשה חלק גדול מהאוכלוסייה מתעניין בזוגיות מיוחדת יותר. היום אנחנו חייבים בעידן פתוח ומודרני ויש לנו יותר אפשרויות ולהביא את עצמנו לידי ביטוי בקשר.

איך שאנחנו באמת. מה שאנחנו באמת רוצים. לעיתים קרובות אנשים לא יכירו את עצמם או את הצרכים שלהם בקשר זוגי. הצרכים האלה עלולים להיות מודחקים, ויהיה לאותם אנשים קשה להכיר בהם ולחיות לפיהם.

הקשר בין בריאות הנפש לבין זוגיות

יתרונות בהכרות עם עצמכם ועם הצרכים שלכם

אפשרות לתיקון

כשאתם תופסים את המקום שאתם באמת רוצים במערכת יחסים ואתם מחוברים באמת למבנה של הקשר ולתפקידים השונים העולים בו, אתם זוכים להיות קרובים יותר לעצמכם. זו הדרך טובה לחיות בנוחות עם התשוקות והמאווים שלכם ולקבל תיקון אמיתי המורכב מקבלה ואהבה. ישנן המום סוגי של מערכות יחסים מיוחדים.

היום נוכל לראות אנשים חיים בפוליאמוריה (ריבוי מערכות יחסים) או ביחסים פתוחים. כיום אפשר גם למצוא נשים שיבחרו לחיות עם שוגר דדי, שיאפשר להם רמת חיים גבוהה ותחושת בטחון מסוימת, או גברים שיחפשו משהו דומה.

האפשרויות הן רבות, עליכם לחקור ולהבין מה הנפש שלכם מבקשת ואיזה תיקון היא שואפת לעשות בתוכה. האם מדובר בענייני שליטה? אתם רוצים להיות שולטים או נשלטים? האם מדובר בשאלה של חופש? תפעלו להכרות אמיתית של הצרכים שלכם בתוך קשר ותזכו בתיקון מקסים.

יתרונות בהכרות עם עצמכם ועם הצרכים שלכם

כיף!

למרות שהרבה אנשים נוטים לשכוח את זה, כיף הוא אחד הדברים הכי חשובים בחיים. ראשית כי חיים רק פעם אחת וחשוב לנצל את הזמו שניתן לנו, אך לא פחות חשוב – כיף שומר על הבריאות הנפשית. כיף והנאה בצורה מבוקרת ומתואמת (כלומר ללא התמכרויות או דברים בסגנון) מסייע לנו רבות בתחושת אופטימיות, בהעמקה בעצמה האישית שלנו ואפילו בתחושת בטחון.

אז צאו למסע והכירו את הצרכים האימיתיים שלכם. אל תפחדו להיות מי שאתם באמת. אתם תהנו מאד, תרגישו שלמים ותוכלו להמשיך לצמוח ולהתפתח בזוגיות ובכלל בחיים!

בריאות הנפש למה חשוב להכיר את עצמכם ואת הצרכים שלכם בקשר זוגי

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא