חיפוש

4 סימנים שאתם זקוקים למנתחת התנהגות

מנתחת התנהגות מאבחנת את ההתנהגות של הילד בסביבה הטבעית שלו. עיקר העבודה מתבצעת בשטח, מאחר והמטרה היא לבחון את ההתנהגות של הילד במסגרת החינוכית, בבית או בכל מסגרת אחרת, שבה הוא נמצא.

המטרה המרכזית של מנתחת ההתנהגות היא לאבחן את הגורמים המשפיעים על ההתנהגות של הילד ולהתאים לו תוכנית טיפול אישית. תוכנית הטיפול נועדה ללמד אותו התנהגות חסרה או חלופית, שתשפר את האינטראקציה שלו עם הסביבה ותשדרג את איכות החיים שלו ושל הסביבה הקרובה אליו.

 

מה חשוב לדעת לגבי מנתחת התנהגות?

מנתחת התנהגות תוכל לסייע לכם לשפר את איכות החיים שלכם ושל הילד שלכם, מאחר והיא תוכל להתאים לילד תוכנית טיפול אישית, המותאמת באופן מושלם לצרכים שלו. לכל ילד מותאמת תוכנית שונה, בהתאם לגורמים המשפיעים על ההתנהגות שלו.

מנתחת ההתנהגות תבחר בכלים ובשיטות האידיאליות ביותר עבור הילד שלכם, במטרה לתפור עבורו את חבילת הטיפול המותאמת אליו אישית. בסיום הטיפול הילד יוכל לעשות שימוש בהתנהגויות חיוביות וילמד מיומנויות שיפחיתו את קשיו ויגבירו את היכולת שלו להשתלב בסביבה. מדובר על פתרון מקיף ויסודי, שיכול לסייע להורים רבים, המתמודדים עם דאגה לילדים עם צרכים מיוחדים, עיכוב התפתחותי ואוטיזם.

מה חשוב לדעת לגבי מנתחת התנהגות

 

מהם הסימנים לכך שאתם זקוקים למנתחת התנהגות?

הורים רבים יכולים להרוויח משירותיה של מנתחת התנהגות מקצועית ומנוסה, מאחר והיא תוכל לסייע לכם להתמודד בצורה טובה יותר עם הילד שלכם. במידה והילד שלכם מאובחן עם אוטיזם, או לחילופין, ישנו חשד שהוא נמצא על הספקטרום, כדאי לפנות למנתחת התנהגות. היא תוכל לסייע לילד ללרכוש מיומויות ולצמצם פערים התפתחותיים, דבר שיקל עליו בהתמודדות עם סיטואציות חברתיות שונות.

במידה והילד שלכם מתקשה להסתדר עם ילדים אחרים, אינו משתלב היטב במסגרת החינוכית או שהגננת מציעה לכם לפנות לסיוע מקצועי, כנראה שמנתחת התנהגות תוכל לסייע לכם במצב. באמצעות הוותק והניסיון שלה בתחום, היא תוכל להתאים את הפתרון המושלם עבור הילד שלכם. מנתחת ההתנהגות תדע לזהות את הגירוי שגורם להתנהגות הלא רצויה של הילד והיא תספק לכם את הכלים להתמודד בצורה טובה יותר עם הסיטואציה.

 

מהם שלבי העבודה של מנתחת התנהגות?

מנתחת התנהגות יכולה להקנות את הכלים המתאימים הן לילד והן להורים או לצוות המטפלים שלו, במטרה לסייע לילד ולמשפחתו. היא תלווה אתכם לכל אורך התהליך, עד שתגיעו לתוצאות הרצויות. תחילת תהליך העבודה שלה מתחיל באיסוף נתונים אודות ההתנהגות של הילד בבית או במסגרת החינוכית שלו.

בעקבות ראיונות ותצפיות היא תוכל להסיק מהם את הצרכים האינדבידואליים של הילד, מהן ההתנהגויות שכדאי ללמד אותו שיעזרו לו בהמשך החיים. בהמשך היא תציע פתרונות כיצד להתמודד עמה, באמצעות בנייה של תוכנית בהתאמה אישית. תוכנית זו תסייע לילד ללמוד התנהגות חלופית, המתאימה לסיטואציה. כמובן שבמידת הצורך היא תוכל לבצע שינויים שונים בתוכנית, במטרה להשיג את המטרות שהוגדרו מראש.

 

לסיכום

מנתחת התנהגות יכולה לסייע לכם לשפר את איכות החיים שלכם ושל ילדכם.

מהם שלבי העבודה של מנתחת התנהגות

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
סוכרת
מהי סוכרת ואיך מטפלים?

בשנים האחרונות סוכרת הפכה לאחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם בכלל ובישראל בפרט. כך שאם אובחנתם עם סוכרת, בכל שלב, תדעו שאתם לא לבד. עם נפוצות

קרא עוד »
10  דרכים לטפל בלימפאדמה
10  דרכים לטפל בלימפאדמה

לימפאדמה היא בצקת הנגרמת כתוצאה מכשל מערכתי במערכת הלימפה המביאה להצטברות נוזלים באזורים מסוימים בגוף. הכשל במערכת הלימפה נוצר לעתים קרובות כתוצאה מטיפול בסרטן, ניתוח

קרא עוד »