חיפוש

5 דברים שיכולים לסייע בשיפור הפריון

מגיל מסוים, נשים רבות רוצות לשפר את הפריון שלהן כדי להיכנס להיריון ולהקים משפחה. יש הרבה מאוד גורמים שמשפיעים על פריון האישה, וקיימות מספר אסטרטגיות שיכולות לשפר את הסיכוי להרות. אז אם אתן רוצות לדעת עוד על הנושא, ריכזנו לכן כאן חמישה דברים שיכולים לסייע בשיפור הפריון.

 

שמירה על אורח חיים בריא

כמו בהמון תחומים אחרים, ניהול אורח חיים בריא יכול להיות משמעותי בשיפור הפוריות. כשאנחנו מדברים על אורח חיים בריא אנחנו מתייחסים לתזונה מאוזנת, שינה מספקת, פעילות גופנית סדירה ושמירה על יציבות נפשית. תזונה מאוזנת צריכה להיות עשירה בפירות, ירקות, דגנים מלאים וויטמינים ומינרלים חיוניים, שיכולים לעזור לווסת את רמות ההורמונים.

ספורט יכול לשפר את הרגישות לאינסולין ולווסת את משקל הגוף, דבר חשוב בעת ניסיון כניסה להיריון. שינה משפיעה על זרימת הדם והתמודדות של הגוף שלנו עם גורמים חיצוניים. מתח יכול לשבש את האיזון ההורמונלי בגוף, אז כשנמנעים ממנו זה מועיל מאוד לפוריות. בקיצור, יש רק יתרונות!

לשפר את הפוריות

התייעצות עם רופאים ומומחים

דבר חשוב שכדאי לעשות אם מנסים להיכנס להיריון כבר תקופה ולא מצליחים, הוא לפנות למרפאה. יכולים להיות גורמים שונים שפוגעים בפריון ויש טיפולים שמומחים יוכלו להציע לכן לאחר הערכה יסודית של המצב. מוזמנות ליצור קשר עם מרפאת עלמא המומחים לפריון, הריון ובריאות האישה שתוכל לסייע.

 

שמירה על משקל גוף תקין

גם תת משקל וגם עודף משקל עלולים להיות גורם שמשפיע לרעה על פוריות האישה. שמירה על משקל גוף תקין תעזור עם שמירה על ווסת וביוץ סדירים. השגת משקל גוף בריא יכולה להתבצע באמצעות שילוב של פעילות גופנית ותזונה מתאימה. זכרו שלהגזים זה גם לא מומלץ- יותר מדי ספורט עלול לפגוע בגוף.

לשפר את הפוריות

מעקב אחר המחזור החודשי

דרך טובה לשפר את הפוריות היא להבין ולעקוב אחר המחזור החודשי. מעקב אחר המחזור יכול לעזור לזהות בצורה מדויקת וטובה יותר את חלון הפוריות, שהוא בעצם הזמן בו יש את הסיכוי הגבוה ביותר להתעבר. מדובר בכמה ימים בודדים שבתוכם נכלל יום הביוץ.

כדי לעקוב אחר המחזור, אפשר להשתמש במגוון שיטות, כגון אפליקציות מעקב של סימפטומים ותאריך, בדיקת טמפרטורת הגוף ועוד. כשמבינים את המחזור החודשי, אפשר לתזמן את יחסי המין בצורה טובה יותר ולהגדיל את הסיכוי להיכנס להריון.

 

לקיחת תוספי תזונה

יש מספר תוספי תזונה שיכולים לסייע בפריון, ביניהם ברזל, חומצה פולית, ויטמין די ועוד. כדאי להתייעץ עם גורם מקצועי לפני בחירה של תוסף תזונה כדי לוודא שזה אכן מתאים למצב הבריאותי של האישה.

 

לסיכום

שיפור הפריון יכול להתבצע בכמה דרכים, משיפור אורח החיים ועד הבנת המחזור החודשי. רצוי לשלב בין כל הגורמים כדי למקסם את התוצאות. במידת הצורך כדאי להתייעץ עם מומחי פריון שיוכלו לסייע.

לשפר את הפוריות

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
נעליים לתינוק
נעליים רכות לתינוקות – בריאות הילד לאחר לידה

אין יותר מרגש מלהפוך להורים טריים. לקבל החלטות חשובות הנוגעות לבריאות ולנוחות של התינוק. בתחום זה, בחירת הנעליים המתאימות לתינוק מצויה במרכז תשומת הלב, שכן הם עוברים תהליך פיתוח מהיר וקריטי. נעליים רכות משמשות ככלי עזר חיוני בתהליך זה, מספקות תמיכה נכונה לרגליו הזעירות של התינוק ומסייעות בהפיכת הלימוד ללכת לתהליך נעים וקל. איך נעליים רכות לתינוק משפיעות על בריאותו והתפתחותו, מהם ההמלצות והסיכונים הקשורים בשימוש בהן. בואו נתחיל צעד ראשון.   תינוק ראשון

קרא עוד »