חיפוש

איך לצאת מהארון בצורה בריאה?

יציאה מהארון מהווה נקודה קריטית בחייו של האדם אשר עושה זאת. בדרך כלל זה מגיע עם בגרות ועם בשלות מסוימת. כולנו רוצים להרגיש שייכים. להרגיש כי מקבלים אותנו עם האמת שלנו. להרגיש כי מקבלים אותנו כמו שאנחנו. אנחנו נדבר על יציאה מהארון ועל איך לעשות זאת בצורה בריאה. אז בואו נתחיל!

 

תבינו מי במשפחה שלכם פתוח יותר

להרבה מאיתנו קשה להבין כי ההורים שלנו הם 2 אנשים נפרדים שמרגישים דברים שונים וגם חושבים דברים שונים. כאשר אנחנו ילדים אנחנו חושבים שההורים שלנו הם אחד, אבל הם לא. לפני שאתם יוצאים מהארון, תנסו להבין מי מבין ההורים שלכם פתוח יותר אל מול הנושא הזה.

אתם יכולים לשים איזה תוכנית טלוויזיה אשר מדברת על הקהילה הגאה ולראות את זה יחד איתם – כך תראו מי מבין ההורים שלכם יותר פתוח. אתם יכולים למצוא שיטה אחרת כמו לדוגמה לבקש עזרה מחבר שיודע כי אתם חלק מהקהילה. תוכלו לבקשה ממנו לפתח שיחה קלילה על זה באיזה ארוחה עם ההורים שלכם וכך לראות מה התגובה שלהם.

 

תמצאו אנשים אשר מבינים אתכם

אחד הדברים החשובים כאשר יוצאים מהארון הוא לעשות זאת כאשר אנחנו מוקפים באנשים אשר מבינים אותנו. הארון שלי ואני – טיפול בפסיכודרמה – יהיה מקום מדהים בשבילכם. מקום שבו תוכלו לקבל את המעטפת שאתם צריכים.

תוכלו למצוא שם סדנאות לקהילה הגאה. סדנאות שבהם תלמדו להתחבר לעצמכם קצת יותר. תלמדו לתקשר את מה שאתם מרגישים ותכירו אנשים שחווים בדיוק את מה שאתם חווים.

טיפול בפסיכודרמה

מה זה פסיכודרמה?

קודם כל, נדבר על הפירוש של המילה פסיכודרמה.

פסיכו = נפש.

דרמה = פעולה.

פסיכודרמה = נפש בפעולה.

בפסיכודרמה משתמשים באמנות המשחק ונותנים למטופל לשחק תפקיד. אותה דמות שהוא משחק חווה קשיים ועומדת מול בעיות וקונפליקטים. המטופל אשר משחק את הדמות יצטרך להתמודד עם הבעיה והדבר הזה יכול להועיל לו בצורה משמעותית בחיים האישיים שלו. פסיכודרמה היא שיטה אשר הופכת את המטופל לאקטיבי וכך בעצם הוא לומד לקחת את החיים שלו לידיים.

 

תמצאו את הזמן ואת המקום הנכון

תמצאו את הזמן ואת המקום הנכון כדי לצאת מהארון אל מול המשפחה שלכם. חשוב לדעת כי אתם לא חייבים לספר לכולם בפעם אחת. אתם יכולים לעשות זאת בהדרגה וכך גם לצאת מהארון בעדינות. תמצאו את הרגע שבו המשפחה שלכם רגועה ופתוחה לשיחה. כדי לצאת מהארון בצורה בריאה, יהיה מאוד חשוב שתנהלו את השיחה הזאת בצורה מקורקעת ובוגרת. אתם מנהלים את השיחה הזאת ולא אף אחד אחר.

 

לסיכום

לצאת מהארון הוא לא דבר פשוט. זה תהליך ארוך של קבלה עצמית. תהליך שבו תלמדו לאהוב את עצמכם, ללא תלות במה אנשים אחרים חושבים עליכם. תהליך שבסופו תוכלו להרגיש חופשיים. חופשיים להיות מי שאתם באמת.

כדי לצאת מהארון בצורה בריאה, תבינו מה מצב הפתיחות במשפחה שלכם, תקיפו את עצמכם באנשים אשר מבינים אתכם, תתחילו לספר בהדרגה למי שאתם מרגישים איתו בנוח ובנוסף, תהיו קשובים לעצמכם. התהליך הזה הוא תהליך מורכב אבל אתם יכולים לעשות אותו!

אישה מנחמת גבר מדוכא

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא