חיפוש

הפרעה אישיותית בצבא – האם זה משפיע על הבריאות

בעוד שחלק מאיתנו יכולים לפעמים להיפצע פיזית, חלקנו האחר לפעמים נפגעים ברמה הנפשית והרגשית. יתרה מזאת, ישנם גם מקרים שבהם אנשים מפתחים הפרעות אישיות ומחלות נפשיות בצבא. האם זה יפריע להתנהלותם הכללית? עד כמה התפרצות של הפרעה נפשית בצבא תשפיע על הבריאות?

אין ספק, כל אחד מאיתנו מתמודד עם משהו אחר בחיים האלו. אין כמעט אדם אשר נקי לגמרי מבעיות וצרות. חלק מאיתנו גם מתמודדים עם הפרעת אישיות, שזוהי בעצם לא מחלה נפשית בכלל. למעשה, הפסיכולוגיה והפסיכיאטריה מגדירים את הפרעת האישיות בתור מבנה אישיותי לכל דבר, לא מחלה. מאחר שזה כך, גם אין טיפול פסיכיאטרי לאנשים עם הפרעת אישיות גבולית, או כל הפרעת אישיות אחרת (ישנם בערך 7 סוגים של הפרעות אישיות).

 

הפרעות אישיות בצבא – מה חשוב לדעת בנושא?

חשוב לציין, אנשים אשר סובלים מהפרעת אישיות אמנם לא מקבלים כדורים נגד ההפרעה (כי אין), אבל הם בהחלט יכולים להפיק תועלת מטיפול פסיכיאטרי, כלומר מנטילת כדורים. זה נכון שאין כדורים ספציפיים עבור טיפול בהפרעת אישיות, אבל ישנם כדורים אחרים אשר יכולים להוריד את מפלס החרדה והלחץ, להרגיע את האדם מחששות שסובבות אותו במשך כל היום.

באופן כללי ומבלי לרדת לרמה הפרטנית, הפרעת אישיות ניתנת לטיפול בעזרת פסיכולוג ויחד עם השילוב של מתן תרופתי. כמובן, חשוב להדגיש כי כל סוג של הפרעת אישיות יחייב מתן טיפול מסוג אחר. כשאנשים שומעים את המושג "הפרעת אישיות", הם בדרך כלל מדמיינים סגנון חיים שקשה מאוד לנהל אותו. במילים אחרות, אנשים בדרך כלל מדמיינים דפוסי התנהגות מאוד הרסניים אשר מקשים על האדם לנהל את חייו. ובכן, זה ממש לא חייב להיות המצב.

 

האפשרות לנהל את חייכם יחד עם הפרעת אישיות

כדאי שתדעו, אם אבחנו אתכם בתור בעלי המבנה האישיותי של אישיות גבולית מסוג כזה או אחר, לא נשללה ממכם הזכות לנהל את חייכם על מי מנוחות. בעזרת הטיפול הכון וההתמדה מצדכם באותו טיפול, גם אתם יכולים להשתלב בחברה ולנהל את חייכם כמו כל אדם אחר. כן, גם בצבא.

נכון, על הפרעת אישיות מורידים פרופיל בצבא, אבל זה לא אומר שאתם צריכים להרגיש מנוכרים מהמערכת. גם אתם יכולים לשרת בצבא, גם אתם יכולים לתרום ולרכוש חברים, להתברג ביחידות כאלו ואחרות ולחוות את התקופה הקסומה הזו.

 

אם אתם יכולים לשרת בצבא אל תפספסו את התקופה הזו

המלצה שלנו? אם אפשרי, אל תפספסו את תקופת הצבא. אלו שנתיים-3 שנים, שבמהלכן אתם תחוו חוויות כאלו ואחרות. אתם אותן חוויות יהפכו לזיכרונות מתוקים עם השנים.

בסופו של יום, אדם הולך לישון בלילה עם החוויות שהו חווה, עם הזיכרונות ועם מי שהוא. ואתם זה מי שאתם, אבל אין ספק שהצבא יכול לתרום להתפתחותכם הכללית. יחד עם זאת, ברור כי המסגרת הצבאית לא מתאימה לכל אחת ואחד. אם חלילה התפתחה אצלכם הפרעה כזו או אחרת, בקרו בכתובת הבאה https://grinberglaw.com וקבלו סיוע משפטי.  בהצלחה!

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא