חיפוש

מהו דורבן וכיצד ניתן לטפל בו?

דורבן ברגל הינה תופעה רפואית נפוצה ועדיין, יש מי שסובלים ממנה מבלי להכיר את שמה והגדרתה הרפואית. מדריך זה עולה לאתר, כדי להעלות את המודעות לנושא החשוב. נזמין אתכם להישאר כאן ולגלות מה זה דורבן ברגל? איך תוכלו לזהות אותו? ומהי הדרך הטובה ביותר לטפל בו ולהפחית את עוצמת הכאב?

 

ההגדרה – דורבן ברגל

כאבים חריפים שנובעים מהתחתית של העקב עשויים להעיד על התפתחות של דורבן. אלה באים לידי ביטוי בדרך כלל בעת קימה מהמיטה או לאחר קימה מישיבה ממושכת. תופעה זו נפוצה במיוחד בקרב אנשים שעברו את גיל ה – 40, אך גם ספורטאים עשויים לסבול ממנה, במידה והם מעמיסים על כפות הרגליים שלהם.

ההגדרה - דורבן ברגל 

התסמינים של דורבן

זו העת להכיר ב – 3 התסמינים שיגרמו לכם להבין אם אתם סובלים מדורבן או מתופעה אחרת:

  1. שינוי במראה העקב: שינוי משמעותי בנראות של העקב עשוי להעיד על התפתחות של דורבן. מדובר בעיקר בתחושת חום, נפיחות, אדמומיות ונוקשות.
  2. כאבים: אי אפשר להתעלם מהכאבים שנובעים מדורבן. שכן, אלה צפויים להיות חריפים ודוקרים.
  3. התפשטות של הכאב: אי טיפול הולם בדורבן עשוי להוביל להתפשטות של הכאב מהעקב לאזורים שונים בכף הרגל. מדובר לצורך הדוגמא בגיד האכילס, הקשת האורכית ועוד.

אם חוויתם את אחד או יותר מהתסמינים הללו, עליכם לבצע טיפול טבעי בדורבן ברגל שידוע כמסייע בהקלת הכאב. חשוב לציין שיש 2 סוגים של טיפול טבעי (נרחיב אודותיהם בהמשך). הראשון והיעיל ביותר, טיפול באמצעות פורמולה ייחודית. השני, טיפול פיזיותרפיה.

 

אפשרות ראשונה – פורמולה מצמחי מרפא

אי אפשר לעסוק בדורבן, מבלי להציג את הפורמולה הטבעית שתקל על הכאב באופן ניכר. זו מורכבת מצמחי מרפא בלבד, כך שאין בה כימיקלים שעשויים לפגוע בגוף. מומחים בתחום ממליצים לצרוך כ – 10 טיפות של הפורמולה בתוך חצי כוס מים למשך שלושה חודשים, כד להרגיש את ההקלה הדרושה.

אפשרות ראשונה – פורמולה מצמחי מרפא

אפשרות שניה – פיזיותרפיה

טיפול בדורבן מצריך גם מנוחה וביצוע תרגילים ייעודיים שיינתנו לכם על ידי פיזיותרפיסט. חשוב לציין שאת רוב התרגילים תוכלו לבצע בבית. שימו לב, לצד זאת, עליכם להפחית באופן ניכר את העומס על כפות הרגליים. שכן, זו הדרך שתוביל להחלמה מהירה. הימנעו מפעילויות שדורשות עמידה ממושכת על העקב, כדי לקדם את הליך הריפוי ככל הניתן.

 

מילים אחרונות לסיום

כל אחד עשו לחוות דורבן ברגל שיפגע באופן ניכר ביכולת התנועה שלו. מדריך זה הציג בפניכם את התופעה באופן נרחב, כך שאתם יודעים כעת איך היא באה לידי ביטוי ומהי הדרך הטובה ביותר לטפל בה. נזמין אתכם להעביר את המידע החיוני הלאה, לחברים, קולגות ושכנים, כדי להעלות את המודעות לנושא החשוב ולאפשר לסובלים מהתופעה, להתמודד עמה על הצד הטוב ביותר.

מהו דורבן וכיצד ניתן לטפל בו

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא