חיפוש

4 מחלות שלא ידעתם שמזכות בפטור ממס

פטור ממס הכנסה יכול להגיע אליכם משלל סיבות. המטרה של הפטור הזה היא לאפשר לכם להמשיך לעבוד ולהרוויח משכורת טובה, לאור העובדה שהמצב שלכם כנראה גורם להוצאות כלכליות לא מבוטלות. ישנן לא מעט מחלות שמזכות בפטור הזה, אולם חלקים רבים בציבור לא מכירים את המחלות הללו. אנחנו כאן כדי לספר לכם עליהן ולעזור לכם לקבל פטור ממס הכנסה.

 

פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא מס מדורג שמוטל על כל עובד במדינת ישראל. ככל שהמשכורת שלכם גבוהה יותר, כך אחוז המס אותו אתם משלמים יהיה גבוה יותר. המטרה של מס הכנסה היא לאפשר למדינה לייצר הכנסה קבועה בעזרת הרווחים של אזרחיה. עם זאת, ישנם מקרים שבהם המדינה מעניקה לאזרח פטור ממס הכנסה. אחד הסיטואציות הנפוצות בהקשר הזה היא פטור עקב מחלה.

כדי לעודד חולים להמשיך לעבוד, ועל מנת למנוע מצב שבו המחלה מייצרת להם קשיים כלכליים, המדינה נותנת לאותם חולים פטור ממס הכנסה, כל עוד ההכנסה שלהם נמוכה מגובה מסוים. כדי שתוכלו לדעת על איזו מחלות מדובר ולבדוק את הזכאות שלכם לפטור ממס הכנסה, לפניכם מספר מחלות המזכות בפטור ממס הכנסה.

פטור ממס הכנסה

פרקינסון וניוון שרירים

מחלות הפרקינסון וניוון שרירים אלו מחלות שפוגעות בכושר עבודה של כל אדם. המחלות הללו פוגעות בשלד ובשרירים בצורה ישירה, ועוד בלי לדבר על הטיפול באותן מחלות, כנראה שיהיה לכם קשה להמשיך לעבוד במידה ואתם סובלים מאחת המחלות הללו. זו בדיוק הסיבה שהמדינה מעניקה למי שחולים באותן מחלות פטור מלא ממס הכנסה.

סוכרת

מחלה נוספת שמעניקה פטור ממס היא סוכרת. בניגוד למחלות אחרות, הסוכרת לא מעניקה באופן אוטומטי פטור ממס. מחלת הסוכרת מופיעה אצל אנשים ברמות שונות, כאשר יש מי שסובלים ממנה באופן מועט, אלם אצל אחרים היא עלולה לגרום לשיבוש קשה במהלך התקין של החיים. אם תאם סובלים מסוכרת, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע בתחום מיצוי הזכויות כדי לבדוק האם מגיע לכם פטור.

 

מחלות נפש

הסוג האחרון של מחלות שעליו נדבר הן דווקא לא מחלות פיזיות. התמודדות עם מחלות נפש הפכה לנפוצה ביותר בשנים האחרונות, כאשר אחוז הסובלים מהמחלות הללו עולה בהדרגה. למרות הטיפול התרופתי שיש במחלות הללו, ההתמודדות איתן היא דבר מורכב, ומדובר על טיפולים יקרים מאוד. התמודדות עם מחלה נפשית או תשישות נפשית שמוכרת על ידי המדינה היא עילה לפטור.

 

לסיכום

פטור ממס הכנסה בגין אחוזי נכות הוא דבר ידוע, אולם ישנן מחלות נוספות שמאפשרות לכם לקבל את הפטור הזה. המטרה של הפטור היא לעודד אנשים חולים להמשיך לעבוד ולמנוע מצב שבו ההוצאות השוטפות שלהם מקשות עליהם לגמור את החודש. בין המחלות שעונות על התנאים לקבל פטור אפשר למנות את מחלת הסרטן, סוכרת ברמה מסוימת, פרקינסון וגם מחלות נפשיות שונות.

4 מחלות שלא ידעתם שמזכות בפטור ממס

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא