חיפוש

4 יתרונות במתכונים מלאים בחלבון

למה צריך חלבון?

בניית השרירים בגוף

רקמת השריר מאופיינת בסגולת בנייה והתפרקות, כאשר למעשה כל תנועה (ואפילו הפשוטה ביותר), גורמת להתפרקות כלשהי של רקמת שריר. בהמשך, השריר יתקן את ההתפרקות הקטנה וכך יהפוך לחזק יותר.

כשאנו מדברים על בניית שרירים, הכוונה היא בעצם לתהליך מהיר יותר של התפרקות ובנייה מהתהליך הטבעי. כדי שהתהליך יהיה מהיר יותר אנו זקוקים ל-2 דברים: אימון גופני ותזונה נכונה, כאשר הדגש החשוב ביותר הוא על תזונה עתירת חלבון.

 

למה?

בניית השרירים מתרחשת ע"י תהליך דו כיווני, שבו חומצות אמינו נבנות לכדי חלבון (בשרשרת של אירועים כימיים), והחלבון מתפרק לחומצות אמינו.

 

לאחר אימון

כעת השריר איבד מסה בכמות גדולה יחסית, בגלל העומס הגדול באימון. כדי שסיבי השריר שאבדו ייבנו מחדש במהירות, יש צורך לדאוג להם לאספקה מהירה של חלבונים. כך, לא רק שהם יחזרו לעצמם – הם יוכלו בעתיד לעמוד בעומס שדומה לעומס באימון. לכן, בארוחה שלאחר האימון קריטי במיוחד לאכול מזונות עתירי חלבון.

 

יש חלבון ויש חלבון

חשוב להבין שיש סוגים רבים של חלבונים בטבע. גם בגופנו, כל התאים בגוף מייצרים חלבונים. אך השוני בין חלבון שמייצר תא מוח לבין חלבון שמייצר תא שריר, הוא גדול.

 

מה ההבדל בין החלבונים?

חלבון הוא מולקולה מורכבת יחסית, שעשויה מחומצות אמינו (מולקולות קטנות ובסיסיות). הרכב חומצות האמינו משתנה בין כל סוג של חלבון. חומצות האמינו נבדלות האחת מהשנייה בהרכבן, אך לכולן יש מרכיב משותף – חנקן. 

כשאנו צורכים חלבון מסוים, חשוב לדעת מהו הרכב חומצות האמינו שלו. האם הוא דומה, קרוב או כמעט זהה להרכב של חומצות האמינו בחלבון השריר בגופנו? אם כן, זה חלבון מלא ואיכותי שיתרום רבות לבניית שריר. אם לא, זהו חלבון בריא אמנם, אך במידה פחותה. 

 

מתכונים מלאים בחלבון 

אבל לא תמיד קל לאתר מזונות עתירים בחלבון. אם אנחנו מחוץ לבית, קל בהרבה למצוא מזונות עתירי פחמימות… למרבה הצער, אחרי אימון אנו חשים רעב ורוצים לשבוע ומהר. לכן, רבים מאתנו מתפתים לפחמימות ריקות שמוצעות בכל פינה. 

 

הפתרון: הביאו אתכם מנות חלבון עשירות וטעימות מהבית!

שיהיה כבר בתיק, מוכן וזמין. זה ישמור עלינו מפיתוי הפחמימות ויעניק לנו מנת חלבונים עשירה עם ערכים תזונתיים גבוהים בהרבה מאלו שניתנות למכירה במכון הכושר… האמת ניתנת להיאמר, שגם כלכלית זה משתלם יותר. מכוני הכושר מנצלים את הצורך בחלבונים ומוכרים חטיפי חלבון קטנטנים (שמספקים כמות קטנה של חלבונים) תמורת סכום לא מבוטל. כדי שתהיו מסודרים, דאגנו לכם לשלל מתכונים עם חלבון

 

יתרונות בהכנת מנות עשירות בחלבון בבית

  1. כשמכינים בעצמנו, אוכלים יותר. עובדה
  2. מנות חלבון קנויות לא תמיד מכילות חלבונים איכותיים, בנוסף חלקן מכילות רכיבים לא בריאים במיוחד
  3. יש לנו שליטה בכמות המנה ובהרכב המדויק שלה
  4. משתלם כלכלית
  5. כל המשפחה אוכלת יותר חלבון!

מזונות חלבונים

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
original licorice
4 יתרונות לתוסף תזונה ליקוריץ

תודות לתנאי האקלים המשתנים ולאבולוציה שלנו שמשתנה מטבעה, אנחנו רואים יותר ויותר כמה אנחנו זקוקים לסיוע חיצוני עבור החוזק והחוסן של הגוף שלנו. בשנים האחרונות

קרא עוד »